Pernau Pesukoda: keemiline puhastus, pesumaja Pärnus

 

Keemiline puhastus on mõeldud esemete puhastamiseks, mida on kodustes tingimustes raske pesta, või mis ei talu veepesu.

Keemilist puhastust nimetatakse mõnikord ka kuivpuhastuseks (dry clean). Keemiline puhastus tähendab, et vee asemel kasutatakse orgaanilist lahustit. Lahustiga puhastamisel ei tõmbu tekstiilkiud kokku, ei kortsu nimetamisväärselt, ei anna värvi, lahusti ja sobivate abiainete koostoimes eemalduvad plekid. Seetõttu on keemiline puhastus hädavajalik eelkõige mitmest erinevast materjalist valmistatud rõivaste nagu mantlid, ülikonnad, kostüümid puhul.

 

Kuidas teha kindlaks, et eseme puhastamisel tuleb kasutada keemilist puhastust?

Keemiline puhastus juhindub puhastamisel eseme küljes olevatest hooldustähiste tingmärkidest ja professionaalsest kogemusest toodete puhul, mille hooldus on lubatud nii keemilise puhastuse kui traditsioonilise veega pesemise teel. Kvaliteetse puhatusteenuse tagamiseks pole soovitav eemalda rõivastelt hooldustähistusega lipikut.

Keemilise puhastuse hooldustähiste tingmärgidKui lipikul on tähega A, P, F (vahel ka W) ring ja ristiga mahakriipsutatud pesuvann, siis tuleb kindlasti pöörduda keemilise puhastuse teenuse poole, sest kodus pestes võib eseme lõplikult rikkuda.

Soovides kokku hoida keemilise puhastuse arvelt ja tehes seda ise käepäraste vahenditega võib tekkida olukord kus Teie kulutatud aeg ja raha ei too tulemust ning mustus on lihtsalt laiali hõõrutud ning selle eemaldamiseks on vaja teha veelgi suuremaid kulutusi. Kogemuste ja seadmete puudumine ning valede keemiliste ainete kasutamine toob ka pigem kahju kui kasu.